Петима души са били задържани на територията на София-област в рамките на вчерашния ден при различни акции срещу разпространението на наркотици. Това съобщават от ОДМВР-София.
В хода на проведена вчера спецакция криминалисти от РУ-Елин Пелин, ОДМВР-София и ГДНП извършили проверка на адрес в с. Столник, обособен като автосервиз. Открити и иззети са два полиетиленови плика и сгъвка с растителна маса, пластмасова чаша с вещество на бучки и електронна везна. Направените полеви наркотестове показали, че наркотичните вещества са марихуана с тегло около 100 грама и метамфетамин с тегло около 70 грама. За срок до 24 часа е задържан установен на място столичанин. По случая е образувано досъдебно производство.
При аналогична полицейска операция криминалистите от РУ-Пирдоп разкриха наркооранжерия на частен адрес в града. Иззети са 10 канабисови растения, два буркана със суха тревиста маса, реагираща на канабис, оборудване и препарати за стимулиране растежа на продукцията. Обитателят на адреса е задържан за срок до 24 часа.
Наркотици са открити и на частен адрес в Ихтиман. При извършена проверка в дома на осъждан местен жител криминалистите от районното управление в града намерили в спалнята полиетиленов плик със суха зелена тревиста маса с тегло 28 грама, която реагирала на MDMA. Собственикът на имота е задържан за срок до 24 часа.
В рамките на вчерашния ден в полицейския арест попадна и криминално проявен и осъждан мъж от с. Осиковица. Той бил проверен от криминалисти на РУ-Правец по обяд, при което от него е иззет полиетиленов плик със зелена тревиста маса, за която признал, че е наркотично вещество „билка“. Задържан е за срок до 24 часа и по случая е регистрирана преписка.
Петият задържан е 19-годишен самоковец. Управляваният от него лек автомобил „Фолксваген Поло“ бил спрян и проверен от криминалистите от РУ-Самоков към 21.10 часа. Водачът бил тестван за употреба на наркотици, при което в пробата му било отчетено наличие на канабис. При извършената проверка от него е иззето и найлоново пликче със суха зелена тревиста маса, реагираща на канабис. Задържан е за срок до 24 часа.
В хода на допълнително проведените оперативно-издирвателни действия криминалистите достигнали и до мъжа, от когото младежът се е снабдявал с наркотици. В жилището му са открити и иззети около 210 грама тревиста маса, реагираща на канабис. 31-годишният криминално проявен самоковец е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.
Коментари
Последни
Проф. Габровски от „Пирогов“ оглави група за Нововъзникващи технологии в неврохирургията
Зам.-изпълнителният директор по медицинската дейност на болница "Н. И. Пирогов" в София – проф... Прочети още...
Евъргрийни ще звучат този уикенд в София
Талантливи деца и младежи от цялата страна ще се съберат в столицата, за да вземат участие в петото ... Прочети още...
Новините в София: Най-важното за деня 3 февруари 2023 г.
Столица.bg ви представя вечерния информационен бюлетин с акцентите от София на 3 февруари 2023 г. С... Прочети още...
Софийски бизнесмен загуби над 1 млн. лв. заради измама с криптовалута
Бизнесмен от София е бил измамен с над 1 милион лева, съобщава Нова телевизия. Той е бил подлъган д... Прочети още...
Виж също
closeЖелезопътното трасе София-Драгоман ще бъде изцяло ремонтирано...
Предвижда се железопътното трасе София-Драгоман да бъде изцяло ремонтирано, за да се осигури по-бърза връзка със сръбска...
Прочети още keyboard_arrow_right