159 катерачи ще участват на Европейската купа в София

159 състезатели от 24 държави са заявили участие за кръга от Европейската купа по спортно катерене за юноши и девойки, който ще се проведе в края на седмицата в София, предаде Sportal.bg. Състезанието е в дисциплината боулдър, която се провежда в зала, без въже, на изкуствени катерачни стени с височина 6-7 метра. На 5-6 август във високо-технологичната зала на Уолтопия ще премерят сили юноши и девойки в три възрастови групи - 14-15-годишни, 16-17-годишни и 18-19-годишни. В събота ще се проведат квалификациите, а в неделя, от 9 до 14 часа, са финалите. Големите ни надежди са свързани с Петър Иванов, който през последните години спечели поредица от отличия в дисциплината боулдър в неговата възрастова група. През 2015 г. той стана европейски шампион и носител на Европейската купа, а следващата година спечели Европейската купа в горната възрастова група (16-17 г.). 17-годишният Петър в момента заема трето място във временното класиране за ЕК, след като в първите три кръга записа четвърто, второ и трето място. Той сподели, че има притеснение преди състезанието в София, но е развълнуван и се надява и “стените да помагат”.

Снимка: Sportal.bg