Спедиторската фирма, чиито неправилно спрени камиони станаха причина за пътния инцидент на Околовръстното в София днес, ще бъде затворена, съобщава БНТ. При катастрофата сериозно пострада 65-годишен мъж, който е портиер в близката болница.
Оказва се, че през последните 5 години от болницата многократно са подавали сигнали до Столичната община, Пътната полиция и кмета на района за паркирани ТИР-ове, пречещи на движението. Камионите спират там, за да товарят и разтоварват каменен материал. Освен това много шофьори в този участък не спазват ограничението от 60 км/ч в локалното платно. До този момент обаче мерки не са взети.
Шофьор удари пешеходец и два камиона пред болница на Околовръстното
"Ежедневно се създава риск за гражданите, които вървят по тротоара и които се опитват да преминат това кръстовище. Тук на кръговото има няколко произшествия, тежки катастрофи, които са се случвали. Гледаме като пасивни наблюдатели и се опитвахме да помагаме на движението, за да не се случва това, което стана. Но в опита да помагаме, пострада нашият служител", коментира Андрей Марков, управител на болницата.
От столичния КАТ уточниха, че полицейски патрул редовно санкционира нарушителите и предупреждава камионите да не спират в проблемния участък.
„Те не слушат и продължават. Имало е предложение в Общинския съвет на София, но не са затворили фирмата. Какво можем да направим ние от полицията? Нашата работа е, като ни се обадят по сигнал, да отидем да вземем отношение. И както виждате вземаме отношение. Ще ви покажа колко от тези тирове сме санкционирали", каза от своя страна Тенчо Тенев, директор на "Пътна полиция - София".
Заради поредния случай на спрени тирове пред болницата днес 33-годишен шофьор с молдовски произход мина през тротоара и удари служител на болничното заведение, който в този момент се е опитвал да обясни на тираджиите, че трябва да преместят камионите.
Пострадалият 65-годишен мъж е в тежко състояние, с опасност за живота. Той е приет във ВМА.
Шофьорът на автомобила е обяснил пред полицията, че спирачките му са отказали и за да не се удари в камионите, е предприел опасната маневра.
Коментари
Последни
130 машини почистват пътищата в Софийско и страната
Близо 130 машини почистват пътните настилки в районите със снеговалеж, за да се осигури безопасното ... Прочети още...
Проф. Габровски от „Пирогов“ оглави група за Нововъзникващи технологии в неврохирургията
Зам.-изпълнителният директор по медицинската дейност на болница "Н. И. Пирогов" в София – проф... Прочети още...
Новините в София: Най-важното за деня 3 февруари 2023 г.
Столица.bg ви представя вечерния информационен бюлетин с акцентите от София на 3 февруари 2023 г. С... Прочети още...
Софийски бизнесмен загуби над 1 млн. лв. заради измама с криптовалута
Бизнесмен от София е бил измамен с над 1 милион лева, съобщава Нова телевизия. Той е бил подлъган д... Прочети още...
Виж също
closeСтолични агитки се включват в национален протест на футболните фе......
Формации на футболни привържени от цяла България излизат на протест в Пловдив на 12 февруари, неделя, 2023 г., потвръдих...
Прочети още keyboard_arrow_right