Понеделник, 24 октомври т. г., ще е интересен ден, а сесията на Столичен общински съвет на 27 октомври се очертава да е нажежена. Това предупреди общинският съветник Карлос Контрера, председател на Постоянанта комисия по транспорт и пътна безопасност в СОС, във фейсбук.
Високият градус на напрежение е транспортните общински въпроси и в момента по отношение на исканията на таксиметровия бранш в София.
ГЕРБ-СДС в София предлагат облекчения за таксиметровите шофьори
"В понеделник, на заседанието на Комисията по транспорт и пътна безопасност, ще обсъдим два мои доклада за Столичен автотранспорт - единият за отпускане на заем от Столична община за погасяване на просрочени задължения за части, горива, масла, застраховки, гуми, другият за предоговаряне на договора за закупените през 2019г. съчленени газови автобуси МАН и разсрочване на плащанията.
В дневния ред на комисията е и доклад за определяне размера за 2023г. на алтернативния данък за таксиметров превоз на пътници, като с колеги общински съветници предлагаме той да остане на нивото от 2021 и 2022г., а именно 300 лв. Мотивите ни са - антикризисна мярка и влошената финансово-икономическа ситуация в страната.
Поради множеството възникнали въпроси, свързани с цените на таксиметровите услуги и евентуалната им актуализация - доклад няма внесен, защото политическите групи на ГЕРБ и ДБ не желаят да се разглежда въпросът. Предполагам, че съвсем скоро това ще стане повод за протести", написа Контрера.
Аргументът му е, че заради инфлацията и скока на цените на горивата са вдигнати цените на транспортинте оператори в Столична община, а за такситата тарифите са същите. Към момента съгласие има, да се запази данъка от времето на ковид епидемията.
Коментари
Последни
Новините в София: Най-важното за деня 22 март 2023 г.
Столица.bg ви представя вечерния информационен бюлетин с акцентите от София на 22 март 2023 г. Откр... Прочети още...
Затварят за месец част от центъра на София заради изграждане на нов топлопровод
Във връзка с изграждане на нов разпределителен топлопровод се въвеждат временни промени в организаци... Прочети още...
Невзривен боеприпас откриха в столичния „Манастирски ливади“
Военнослужещи от Сухопътните войски унищожиха невзривен боеприпас, открит в ж.к. „Манастирски ... Прочети още...
Кметството на софийското с. Равно поле пусна соларна централа за собствено потребление
Кметството на село Равно поле в община Елин Пелин изгради и пусна в експлоатация соларна централа за... Прочети още...
Виж също
closeНаправи си сам: Личен паркинг се появи върху тревна площ в Павлов......
Тарикат си превзе парче тревна площ и си направи личен паркинг пред блока си в столичния квартал Павлово. Човекът забучи...
Прочети още keyboard_arrow_right