Цинизми на перничани огласиха Бистрица след мач с „Витоша“

Снимка: Кадър

Местни жители питат трябва ли да има санкции

Жители на с. Бистрица са възмутени от вулгарните скандирания, които футболните фенове на пернишкия „Миньор“ отправиха към тима на местния „Витоша“. Мачът се игра снощи и завърши, без да бъде обявен победител.

„Снощи на стадиона в Бистрица имаше мач между нашия „Витоша“ и някакъв от Перник. Пернишката агитка се скъса да пее нецензурни песни и да псува отбора на „Витоша“, това се чуваше и на площада. Чудя се защо не санкционират такива прояви, вероятно се случват не само на нашия стадион. А и децата ни са подложени на този шум“, недоволства в социалните мрежи местна жителка.

Възмущението предизвика противоречиви реакции. Някои са съгласни, че нецензурните думи и обидите нямат място в спорта, докато други са на мнение, че подобна проява на емоции е напълно нормална за стадионите.

Отборите на „Витоша“ (Бистрица) и „Миньор“ (Перник) завършиха наравно 1:1 в първия мач от шестия кръг на Втора лига. Домакините откриха резултата с гол на Томи Костадинов. По-късно отборът на гостите изравни, след попадение на Методи Костов.

Почти през цялото второ полувреме тимът на „Витоша“ с игра човек по-малко, след като Слави Паскалев видя червения картон в 55-ата минута.