Библиобус на Столична библиотека посети днес центъра на квартал “Курило” в Нови Искър, съобщиха от районната администрация в социалната мрежа. Жителите на града имаха възможност да получат напълно безплатно своята първа читателска карта.
Инициативата се реализира за седма поредна година сред училищата и читалищата в район Нови Искър. Проектът цели насърчаване на четенето.
Идеята на екипа на отдел “Образование и култура” е съвместно с библиотеката да организират повече събития, свързани с четенето на открито с безплатен вход. Библиобусът е една от тези инициативи наред с поставянето на къщичките за книги и кукленият театър по класически приказки.
Коментари
Последни
Браян Адамс разплака феновете си в София
Канадският „разбивач на сърца“ Браян Адамс посети България за пореден път и не изневери ... Прочети още...
Шофьор на 3 дни помете паркирана кола и колчета в Овча купел
Шофьор с книжка от 3 дни вече дебютира с ПТП. ИНцидентът е станал около 13 часа днес в столичния Овч... Прочети още...
Депутатът Николай Алгафари стана татко на момиченце
Депутатът от ГЕРБ Николай Алгафари стана татко на момиченце, а звездните му родители Мадлен и Нидал ... Прочети още...
Новините в София: Най-важното за деня 8 декември 2023 г.
Столица.bg ви представя вечерния информационен бюлетин с акцентите от София на 8 декември. В София:... Прочети още...
Виж също
closeКметът на Нови Искър и директори на детски градини се събраха на ......
Директори на детски градини в Нови Искър се срещнаха с кмета на столичния район „Нови Искър“ Владислав Влади...
Прочети още keyboard_arrow_right