Пред поредна опасност са поставени преминаващите през пешеходния подлез в Горна баня, които води към метростанцията. Покрай осветлението на подсъоръжение тече вода, алармират граждани пред Нова телевизия.
Подлезът, поддържа се от НКЖИ, се наводнява всеки път при дъжд, а след това с дни водата се стича от тавана, покрай лампите. На пода се образуват локви-езера. За да могат гражданите да преминати да не плуват, често се поставят каменни блокове. Често пъти децата се затрудняват да минат през подлеза.
От НКЖИ и твърдят, че полагали големи усилия, но не могат да се справят с проблема, съобщи Нова телевизия. Хората предлагат съоръжението да бъде прехвърлено за поддръжка към администрацията на район Овча купел, както е в цяла София - районните отговарят за подлезите.
През 2005 г. 34-годишен мъж загина от ток в шадравана на пл. "Славейков". През зимата на 2021 г. дете почина от ток от шахта на "Гешов" пред болница "Св. Иван Рилски".
Коментари
Последни
Новините в София: Най-важното за деня 2 февруари 2023 г.
Столица.bg ви представя вечерния информационен бюлетин с акцентите от София на 2 февруари 2023 г. В... Прочети още...
Общинска полиция ще пази около къпалнята „Мария Луиза" в София
Екипи на общинска полиция ще извършват периодични обходи на терена около къпалнята „Мария Луиз... Прочети още...
Две катастрофи по столичното Цариградско само на 50 метра една от друга
Две леки катастрофи са станали на „Цариградско шосе“ в София този следобед. ПТП-тата са ... Прочети още...
„София квартет" отбелязва 267 години от раждането на Моцарт
Провокативните артисти от „София квартет" отбелязват 267 години от раждането на Моцарт с конце... Прочети още...
Виж също
closeНай-изявените читатели в „Овча купел“ получиха награди...
Най-изявените читатели на НЧ "Н. Вапцаров-1922" в столичния район „Овча купел“ получиха грамоти от кмета Анг...
Прочети още keyboard_arrow_right