13-годишна спечели 100-километровата велообиколка на Витоша

Снимка: bgolympic.org

13-годишната Йоана Вълканова спечели 100-километровата велообиколка на Витоша. Състезателката на „Олимп“ сътвори сензация като изпревари далеч по-опитни и възрастни състезатели. Йоана за втори пореден път е сред медалистите в надпреварата, след като миналата година се нареди втора.

Друг рекорд записа миналогодишната шампионка Христина Козарева. След две поредни титли със стандартни велосипеди, сега тя стана първата в историята със злато и при електрическите байкове, които направиха своя дебют в Обиколката.

Козарева вече има колекция от победи във всички възможни надпревари по 100-километровото трасе около Витоша: със стандартен велосипед, с бягане, с електрически байк и при дуатлонистите, които в рамките на два дни първо обикалят планината с колело и след това с бягане.

Едно от най-масовите и популярни спортни събития у нас отбелязва това лято своята 38-а годишнина. Над 2000 са общо участниците в емблематичното състезание, което отново е част от инициатива „София – европейска столица на спорта“.