• Българска федерация художествена гимнастика

Снимка: Българска федерация художествена гимнастика

• Феновете на крака

Световната купа по художествена гимнастика в София.

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели златните медали в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София. Симона Дянкова, Мадлен РадукановаЛаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова събраха общо 49.350 точки след изиграване на двете си съчетания. Така те запазиха първото място, което заеха още след първия състезателен ден и се окичиха със златото.

Златните ни гимнастички вдигнаха всички феновете в зала ''Армеец'' на крака с изпълнението си на смесената композиция на три обръча и два чифта бухалки, която се играе по музиката от саундтрака на филма "Най-великият шоумен".

На второ място се нареди отбора на Италия със сбор 48.800 точки, а трети остана Япония с 46.800 точки. Утре Световната купа продължава с финалите на двете съчетания, като България ще се бори за златните отличия и на двете композиции.

Редактор: Дилян Янакиев