България е втора в Купата на нациите на СК по конен спорт в Божурище (СНИМКИ)

Снимки: БФКС

Снимка: БФКК

Снимка: БФКС

Министър Андрей Кузманов награди призьорите и медалистите в Гран при за деца

България се класира на второ място след Италия на завършилата Световна купа по конна езда в Божурище с награден фонд 139 600 евро. Успехът в Купата на нациите на конна база "Д-р Крум Лекарски" извоюваха Ивайло Бонев, Антон Дацински, Руслан Петков и Ангел Няголов. Отборът завърши надпреварата с 8 наказателни точки. Третото място бе за Румъния.

Днес Ангел Няголов с кон Конкордия спечели и надпреварата за Сребърния тур,  Милко Кочев с кон Карино остана трети. В състезанието за Световната купа участваха 180 състезатели с 252 коня от 11 държави.

Призьорите в Купата на нациите бяха наградени от спортния министър Андрей Кузманов. Той поздрави президента на Българската федерация по конен спорт Тодор Гергов и двамата вицепрезиденти на централата д-р Крум Рашков и Петър Чолаков за отличната организация на надпреварата.

Сред зрителите на Световната купа в Божурище бе и Н. Пр. Елеонора Митрофанова, посланик на Русия в София. Дипломатът и със спортния министър разговаряха, а след това Кузманов награди и призьорите в Гран при за деца.

Шампионът сред младите състезатели бе излъчен след бараж между 11 участници. Златото спечелиунгарецът Родриго Шухай с кон Чако Бой, втора е Алин Язаджъ (Турция) с Аскатано Зет, а трети завърши Петрос Йоргу (Кипър) с Кондор. От родните представители най-добро класиране, осмо място, си извоюва Десислава Миланова с кон Казента.