Боксьорите на ЦСКА донесоха в София с 47-ата отборна титла

Боксьорите на ЦСКА с трофеите от Републиканското лично отборно първенство н

Снимка: cska.bg

Поредният трофей спечелиха боксьорите на ЦСКА София от Републиканското отборно първенство за мъже в Благоевград. Възпитаниците на Михаил Таков и Александър Александров, Александър Мартинов показаха отново, че са най-добри в България. В София те се завърнаха 47-ата отборна титла на страната от Държавното лично отборно първенство.

Състезанието беше и подбор за влизане в националния отбор за предстоящия международен турнир "Странджата" през януари 2020 г. и като контролно за континенталните квалификации под егидата на МОК, коментира пред Столица.bg Михаил Таков.

Възпитаниците му спечелиха спечелиха 3 златни и по един сребърен и бронзов медал. Шампиони станаха Кирил Русинов (кат. до 60 кг), потомствения боксьор Венсан Киркоров (кат. до 64 кг), Радослав Панталеев (кат. до 91 кг). Сребърно отличие взе Кристиян Николов (кат. до 81 кг), а Георги Величков (кат. до 56 кг) се окичи с бронз. Юлиян Бонзов (69 кг), Диян Козарев (+91 кг) и Айха Юсеинов (64 кг) се представиха достойно, но не успяха да се преборят за медали.

Това е последното състезание, което е с 10 категории. В Благоевград боксьорите мериха сили и в категория 49 кг, 59 кг и 60 кг. Световната федерация вече е приела новите категории и следващите състезания ще са в 52, 57, 63, 69, 75, 81, 91 и +91.

За нас беше важно титулярите да си защитят мястото, имахме и млади момчета. Като цяло съм доволен от представянето на отбора, заяви Таков. Само преди седмица Георги Величков в кат. 56 кг е играл на първенството за младежите. Пуснах го и при мъжете, за да трупа опит, категоричен бе Таков.

В отборното първество в Благоевград са участвали над 108 боксьори от над 30 клуба в страната.