Е-Динамикс и Спортинг си осигуриха голям финал на аматьорски „Грабни купата“

Е-Динамикс и Спортинг си осигуриха голям финал на аматьорски „Грабни купата

Снимка: Фейсбук

Преди заключителната фаза трябва да преминат регионалните надпревари в София на 5 - 6 юни и други градове

Е-Динамикс и Спортинг са първите два отбора, осигурили си място на големия финал във веригата от аматьорски турнири „Грабни купата“. Двата тима си дадоха здрава битка в последния мач от надпреварата в Стара Загора, която даде този уикенд старта на мащабната инициатива, най-масовата в спорта у нас през годината.

След нулево равенство Е-Динамикс и Спортинг определиха шампионът в Стара Загора чрез дузпи, в изпълнението им по-точни с 2:1 бяха футболистите на Е-Динамикс, триумфирали с Купата. Победителите бяха отличени и приветствани от Красимира Чахова – зам.-кмет на Стара Загора и Анатоли Илиев от организаторите на турнира. За най-добър вратар бе определен Иван Желев от Е-Динамикс, най-атрактивен състезател е Ивелин Вълчев от Спортинг, за феърплей бе награден Иван Милчев от Хамелеон, а най-прецизен рефер бе Веселин Рашков.

София е сред градовете на нов аматьорски турнир събира футболисти от 10 държави

Крайно класиране от първият турнир на „Грабни купата“ в Стара Загора: 1. Е-Динамикс, 2. Спортинг, 3. Хамелеон. Първите два отбора се класират за големия финал, който ще се състои с участието на футболисти от 10 държави в средата на септември в Албена.

Преди това ще преминат регионалните надпревари последователно в Пазарджик (17-18 април), Сандански (15-16 май), Горна Оряховица (22-23 май), Монтана (29-30 май), София (5-6 юни) и Варна (12-13 юни).