Кристиян Цветанов с първо злато за България на Европейското по бокс в София

Още два медала - бронзоми, на България донесоха и Любослав Методиев и Георг

Снимка: Фейсбук, М. Таков

Кристиян Цветанов спечели първа титла за България на Европейското първенство по бокс за юноши и девойки, до 16 години, в София. На финала в кат. до 48 кг той победи Расул Магомедов (Рус) с 4:1 съдийски гласа.

По-късно тази вичер в зала "София" още двама наши боксьори излизат за злато - Тони Сотиров в кат. до 60 кг и Кирил Борисов при най-тежките, до 80 кг.

В обедната сесия по-рано днес Сегри Владояну в категория до 70 килограма при юношите и Румяна Александрова при 50-килограмовите девойки загубиха финалните си срещи и останаха със сребро. Още два медала - бронзови, на България донесоха и Любослав Методиев и Георги Стоянов.