Младежки клуб "Амбарица" грабна половината злато от държавното по биатлон

Снимка: bgolympic.org

Представителите на клуб „Амбарица“ спечелиха половината злато на старта от държавното първенство на младите биатлонисти. Шампионатът стартира с ден закъснение, поради много сняг и затрупаните с преспи пътища към Белмекен.

Днес на комплекса край високопланинската база се състояха спринтовете. При момичетата златото бе за единствената завършила без грешка в стрелбата Надежка Косовска от „Сапарева баня“, изпреварила с минута и 15 секунди Рая Йончева (2) от "Рожен", трета е Никол Кленовска (4) от "Банско" с изоставане от 1:24 мин. Най-бърз сред момчетата бе Йвайло Ковачев от „Амбарица“, финиширал след една наказателна обиколка на 28 секунди пред Георги Джоргов (3) от „Сапарева баня“ и на 57 сек. пред Стефан Цанков (4) от „Аякс“.

Вяра Чолакова от „Амбарица“ грабна титлата в по-горната възрастова група. Втора на 1:26 мин. завърши Теодора Владева (3) от „Рожен“, следвана от своята съотборничка Йорданка Йончева (3). При юношите шампион с два рунда е Цветан Данаджиев от „Аякс“, финиширал на 1:10 мин. пред Зефер Велиев (3) от „Амбарица“, който пък изпревари само с 1 секунда представителят на "Сапарева баня“ Георги Наумов, чийто всеки втори изстрел бе нахалост.