Над 280 деца в риск се бориха за медалите в комплекс "Спортна София" (СНИМКИ)

photo_library
  • Спортна София турнир

Снимка: София европейска столица на спорта

Над 280 деца и младежи от 19 институции в страната премериха сили за медали в 31-я Национален шампионат за деца в риск. Той се проведе тази сутрин под мотото "Спортът- достъпен за всички" в комплекса "Спортна София" в Зона B5. Състезанията бяха в шест вида спорт:баскетбол, лека атлетика, тенис на маса, футбол на малки врати, таекуон-до и бадминтон.

Най-интересно премина футболният турнир. Във финала представителите на Враца защитиха титлата си от миналата година, като и този път дузпи определиха шампиона. Те завършиха 2:2 в редовното време с Ракитово и при дузпите бяха по-точни със 7:6.

Абсолютен шампион в комплексното класиране от всички спортове заеха възпитаниците на Велико Търново от Дом Цветарски, следвани от Велико Търново 2 и 3, на трето място са представителите на Долна Баня дом "Констанца Ляпчева". С огромен интерес бяха проследени и демонстрациите на представителите на Централния полицейски таекуон-до клуб.

За финал на събитието се състоя и традиционната среща с ръководителите на отделните групи малчугани. Отчетено бе, че за последните години БСФДМР обхваща в дейността си, наред с децата лишени от родителски грижи и по-големи група малчугани и младежи в неравностойно положение.