Над 400 деца се включиха в Мини Световно първенство по футбол

-

Снимка: Facebook

Деца от 32 училищни отбора се включиха в Мини Световното първенство по футбол за смесени отбори, организирано от Столична община и Български футболен съюз, в партньорство с UNICEF България, съобщават от Столична община.

Състезанието се проведе в периода 22-24 ноември, на закритите терените на комплекс „Царско село“. Включиха се около 400 ученици от 2 до 4 клас. Събитието е традиционно, част от Програма „Grassroots“ на УЕФА, и се явява своеобразна реплика на Мондиала в Катар.

На първо място се класира 120 ОУ “Г.С.Раковски”. Среброто отиде при отбора на 109 ОУ “Хр.Смирненски”. Възпитаниците на 145 ОУ “Симеон Радев” спечелиха бронзовите медали. На четвърто място се класира 148 ОУ “проф. д-р Любомир Милетич”.