От Орландовци до Бърно: 7 златни, 8 сребърни и 8 бронзови спечелиха деца с ментални увреждания на Emile open (СНИМКИ)

photo_library
  • От Орландовци до Бърно: 7 златни, 8 сребърни и 8 бронзови спечелиха деца с

Снимка: Столица.bg

Възпитаници на Слав Петков и треньори от Пазарджик наредиха България на трето място отборно

23 медала спечелиха децата с ментални увреждания от София на Европейските игри Emile open в Бърно, Чехия. Седем пъти българче се изкачи на най-високото място на почетната стълбичка и седем пъти се развя родният трибагреник и седем пъти звуча българският химн. Възпитаниците на Слав Петков завоюваха 7 златни, 8 сребърни и 8 бронзови медала.

С най-много титли е Георги Кичев, който спечели златото в най-тежките дисциплини Георги Кичев, злато на 200 м гладко бягане с постижение 25,41сек., и в дългия скок. Боян Вандов взе сребро на 50 м гладко бягане и сребро в хвърлянето на малка топка. С бронз се окичи Габриела Тагарева на тласкане гюлле и сребно на 50 м гладко бягане.

Габи, която е и талантлива певица, издържа на силната конкуренция на представителките на Чехия и Полша и стъпи на почетната стълбичка. В отборното подреждане домакините са първи, на второ място е Полша и на трето е България.

14-годишният Талал Каладжи спечели титлата на скок от място и бронз на 50 м гладко бягане. Виктор Караджов взе бронз на 200 м гладко бягане и бронз на скок от място. В отборната игра по БОЧЕ в категорията състезател с треньор,  отборът на България се завоюва среброто.

В плуването Антонио Еспиноса бе най-бърз и спечели златото на 25 м св. стил и 25 м. гръб. Христослава Колева, която тренира в Казанлък взе 2 сребърни медала на 25 м св. стил и 25 м гръб, Георги Костадинов е със среброто на 25 м гръб и 25 м св. стил с подобрено лично време.

Пазарджиклийти Емил Кондев е с два бронзови медала на 25 м св. стил и 25 м гръб, а Александър Сарнов се окичи със злато на 25 м гръб и злато на 50 м св. стил.

"Представянето ни на игрите в Бърно показа, че българската спортна школа в сектора за спорт за хора с увреждания се развива добре и се надяваме на повече подкрепа от ММС в България. Благодарим на генералния ни спонсор "Баухаус България", който за поредна година сбъдва мечтата ни да се състезаваме на големи международни състезания и да носим слава на нашата държава. Благодарим и на подкрепата на Столична община за пердоставената спортна база, на която тренираме", каза пред Столица.bg треньорът на децата от София Слав Петков.