След 3.15 ч. на Sofia Open: Джон Милман е на 1/4 срещу Поспишил

След 3.30 ч. на Sofia Open: Джон Милман е на 1/4 срещу Поспишил

Снимка: Столица.bg

Австралиецът отстрани Жил Симон (Фр)

Първият четвъртфинал на Sofia Open 2020 вече е ясен. Австралиецът Джон Милман (Австр) излиза срещу Вацек Поспешил (Австр).

Австралиецът, поставен под №6 в основната схема постигна заслужена победа след драматичен мач срещу французина Жил Симон, продължил 3 часа и 15 минути. С по-силен сервис Милман не допусна изненади и се наложи над Жил Симон със 7:5, 6:7 (3:7), 6:2.

Статистиката от мача показва, че французинът е допуснал 12 двойни грешки срещу само една на съперника си. След като взе втория сет с тайбрек Жил Симон си възръвна самочувстивето и надеждата, че може да спечели. Но австралеецът още в началото на третия сет наложи свои ритъм на игра, направи бърз пробив и Симон се оказа в ролята на догонващ през последната част.

При 3:1 гейма за Милмън и сервис на Симонн той допусна двойна грешка и втори пробив в сета. Два пробива в третата част осигуриха предимство на Милмън и той достигна до победата.

Вече започна и осминафиналният мач на поставения под 3 в основната схема Алекс де Минор (Австр), 25-и в света, срещу квалификанта Аслан Карацев (Рус).