ЦСКА продължава да води в Суперлигата

Волейболистите на ЦСКА победиха като домакини Черно море (Варна) с 3:2 (22:25, 25:20, 25:21, 19:25, 17:15) в мач от дванадесетия кръг от Суперлигата при мъжете. Мачът се игра в столичната зала „Васил Симов“.

Така "армейците" запазиха първото си място на върха в шампионата и продължават да са водач с 32 точки. Черно море е на десето място с две победи, десет загуби и 11 точки.

Разпределителят Азисбек Исмаилов отбеляза добра игра и завърши с 10 точки (3 блокади, 1 ас и 6 точки от атака). Другият чужденец в тима Евгени Тюрин, който играе на поста диагонал пък бе реализатор в мача с 34 точки (1 блок, 3 аса).

След оспорвана и равностойна игра, и размяна на геймовете се стигна до петата решителна част. С повече рутина и опит в нея надделяха домакините. Съставът на Черно море поведе с 14:12, но не успя да задържат мача в свя полза, като в решителния момент "армейците" постигнаха и крайния успех.

Пламен Шекерджиев и Венцислав Георгиев реализараха победата на ЦСКА съответно с 26 и 18 точки.