ЦСКА-София победи с 2:1 Виктория (Пилзен)

ЦСКА-София

Снимка: Sportal

ЦСКА-София постигна престижен успех с 2:1 над Виктория (Пилзен) в контрола, която се игра днес в Испания. В началото мачът водеше чешкият шампион с дузпа от Бигел в 36-ата минута, но малко преди почивката Едвин Джеси изравни след нов 11-метров наказателен удар. Българският тим стигна до пълен обрат след попадение на Енрике в 82-та минута.

Нестор ел Маестро започна контролата с Евандро на върха на атаката, а на пейката останаха Мауридес и Али Соу. Кирил Десподов пропусна двубоя, защото му предстои трансфер в чужбина. Данте Стипица стартира на вратата на червените.

Жеферсон получи травма в 27-та минута и трябваше да напусне терена. На негово място влезе Станислав Манолев. Девет минути по-късно Виктория осъществи атака отляво, която завърши с пас към Бигел. Зад топката застана Бигел, който вкара с шут в долния ляв ъгъл.

По време на почивката наставникът на червените Нестор ел Маестро извърши две смени. Мауридес и Бигел влязоха в игра за сметка на Евандро и Антов.

Мачът завурши с 2:1 за българския отбор.