Жестоки дуели за титлите по ориентиране

photo_library
  • Ориентиране

Снимка: БГ Олимпик

Този уикенд в местността Ярема до София най-бърз в „дългата дистанция“ бе Иван Сираков от „Вариант 5 Търговище“. След него се нареди с 2:12 мин. Ивайло Каменаров от „Компас Крос Русе“. На трето място се нареди пак Валентин Шишков от  „Трапезица - 1954 Велико Търново“ с изоставане 4:38 мин. от победителя.

Това е четвърта държавна титла за Сираков тази година след победите от нощното, маратона и спринта. Състезанието сега беше “One man relay”, с по две смени на картите в района на финала. Точно една трета от желаещите завършиха тежката надпревара по нагънатия и сложен терен на Витоша.

При жените на „дълга дистанция“ Ясна Петрова и Кристина Иванова за трети пореден старт заеха първите две места с разменени победи в държавния шампионат. Този път в полите на Витоша победи Ясна Петрова от „Истрос Русе“, на 12:48 мин. пред Кристина Иванова от „Младост Благоевград“, бронзът бе за Антоанета Дяксова от „Карлък Смолян“.

Държавното първенство на Ярема завърши с изпитанията в щафетите. При мъжете „Компас крос Русе“ Петър Борисов поведе на първи пост, след това и неговият съотборник Теодор Иванов бе най-бърз при второто предаване. На последния пост Иван Сираков изпревари Ивайло Каменаров и така титлата отиде за тима на „Вариант 5 Търговище“ с време 2.11:57 ч., пред русенци от „Компас“ на 2.14:34, „Браун Тим Велико Търново“ 2.20:48 ч. и др.

При дамите трите сестри Дяксови бяха недостижими. В националното първенство стартираха общо 60 щафетни отбора.