Злато и сребро за България на Европейската купа по джудо в София

Европейска купа по джудо в София

Снимка: ММС

Борис Георгиев и Даниел Дичев донесоха злато и сребро за България на Европейската купа по джудо за мъже в зала "Арена Армеец" в София. В бгфинаа в категория до 100 кг Георгиев победи с ипон Даниел Дичев, съобщи Sportal.bg.

До най-високото стъпало на стълбичката Борис Георгиев се изкачи след 5 победи, а Дичев се класира за финала с три. В София българските джудисти записаха още и две седми места - на Божидар Темелков (кат. до 66 кг) и Алекс Василев (до 90 кг). Двамата достигнаха до репешажите.

Другите наши представители - в кат. до 81 кг, до 90 кг, до 100 и над 100 кг, не успяха да се достигнат до двубоите за медали. Европейската купа в столицата е олимпийска квалификация. Победителите от всяка категория получават по 100 точки за ранглистата за Игрите в Токио 2020.