Столичен инспекторат жъне успехи на Еко Рали 2019 България

Еко Рали България 2019

Снимка: Столичен инспекторат

С още три купи се увеличи колекцията от трофеи на Столичен инспекторат. Екипите спечелиха 3 купи на Еко Рали 2019 България, което премина под мотото "Пътят на Априлското въстание". Стартът на състезанието бе в събота - 27 юли, в 8.00 часа  от площад Александър I Батенберг. Финалът бе в 20:00 ч. в Панагюрище.

В седмото издание на Еко Рали България 2019 участваха автомобили с електрическо и алтернативно задвижване. На старта застанаха 12 електромобила и 1 хибрид. С три коли участва и Столичен инспекторат - два Хюндай и Рено Зое. За преодоляването на специалните регулаторни тестове бе необходима прецизност и преминаване на трасетата с необходима скорост и време.

Представителите на Столична община спечелиха призовете за най-добър женски екип, второ място в отборното класиране и първо място за общински отбор.

Целта на надпреварата бе популяризиране на екологичен транспорт, уникалната природа и история на страната. Не на последно място участниците в ралито демонстрираха отношението ни към опазване на околната среда с алтернативни превозни средства.