Старозагорските пожерникари спечелиха купата на Българската федерация по пожароприложен спорт

Снимка: МВР

Колегите им от Плевен и Враца заслужено взеха сребърните и бронзови медали в комплексното класиране

Въпреки лошото време, пожарникарите от област Стара Загора показаха високо спортно майсторство, отборен дух и завиден феърплей. Заслужено спечелиха купата на Българската федерация по пожароприложен спорт, която се проведе в столицата.

В атрактивната дисциплина „Изкачване с щурмова стълба“ Георги Георгиев и Деньо Денев спечелиха златния и сребърния медал с  резултати от 15,29 и 15,38 секунди. Старозагорската щафета на 4х100м с препятствия, в състав Георги Георгиев, Таньо Танев, Христо Пеев и Росен Маринов, бе най-бърза и взе златните медали за 63,73 секунди.

Представителите на Факултет „Пожарна безопасност и защита на населението“ към Академията на МВР спечелиха сребърните медали в дисциплината „Пожарна щафета 4х100 метра с препятствия“. Мартин Рашов, Асен Асенов, Петър Петров и Валентин Недков постигнаха резултат от 64,01 секунди.

Втори в комплексното класиране е отборът на РДПБЗН-Плевен. Християн Христов успя да постигне резултат от 15,72 секунди при изкачването на кулата с щурмова стълба.

Пожарникарите от Враца взеха  бронзовите отличия в комплексното класиране. Те завоюваха и трето място в дисциплината „Пожарна щафета 4х100 метра с препятствия“. Христо Христов, Мартин Тонов, Венелин Георгиев и Атанас Симеонов постигнаха резултат от 66,16 секунди.

Заради лошите метеорологични условия не се проведе дисциплината „100 м пътека с препятствия“. Тази година домакин на купата на Българската федерация по пожароприложен спорт бе Столичната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.