12 инструктори са осигурили организаторите на Ледения парк в София за посетителите на приказната пързалка в Княжеската градина, която е разположена на 3600 кв. м, почти половин футболно игрище, и е най-голямата на Балканите.
Сред професионалистите е и олимпийската медалистка Евгения Раданова и доказани треньори и инструктори. "Съоръжението е прекрасно и всички почитатели на кънки спорта ще се наслаждават на нашия любим спорт", каза пред Нова телевизия Раданова, която тази сутринт тества леда.
"Инициативата е от 6 месеца и тогава стартира проектът, започнахме да преговаряме с фирмата, представител на австрийската АСТ. Проектът бе одобрен и пързалката е факт. За съоръжението бяха докарани над 40 камиона техника от Виена за оборудване. Положихме неимоверни усилия и се работеше почти денонощно се работеше, защото всяко първо нещо изисква повече усилие.
Откриването е на 1 декември от 17.30 часа и пързалката ще е достъпна за всеки. работното време на Ледения парк е от 9 до 22 часа. Ще има кратки прекъсвания, пързалката технически да се подготви. Един сеанс е 2 часа, 120 минути което е много добре, защото семействата с деца ще могат спокойно да си обуят кънките да се пързалят и наслаждават на живописната коледна гледка", коментира Анатоли Илиев, изпълнителен директор на София-ЕВропейска столица на спорта.
За Ледения парк са осигурени 2000 чифта чисто нови кънки, които ще се отдават по наем срещу символична цена от 2 лв. за чифт.
20 лв. за 2 часа ще е входът в Ледения парк в Княжеската градина в София (ВИДЕО/СНИМКИ)
Леденото царство в центъра на София е с видеонаблюдение и денонощна охрана. За сигурнотта на посетителите ще има постоянно медицинско обслужване, допълниха от София-Европейска столица на спорта, която на 2 декември ще получи званието "София-Световна столица на спорта". азнамето ще бъде връчено лично от Франческо Лупатели, президент на ACES Europe (Асоциацията на европейските градове и столици на спорта).
ICE PARK SOFIA е по подобие на този във Виена. Двете големи площадки с многото разклонения и завои из алеите ще зарадват любителите на зимните спортове.
Пързалката ще разполага с 2000 чифта кънки, 50 тренажора за обучение на деца. След 1 януари учениците от София организирано ще ползват безплатно часовете 10 до 11 ч. 20 лв. е входът за една сесия - 2 часа. Два огромни екрана, лед осветление и цветомузика ще превръщат парка в колоритна зимна фееерия във вечерните часове.
Работното време е всеки ден от 11.00 до 22.00 ч. с четири двучасови сесии на ден: 11.00–13.00 ч., 14.00–16.00 ч., 17.00–19.00 ч. и 20.00–22.00 ч. с едночасова почивка за почистване на леда.
Съоръжението може да работи при температури до плюс 18 градуса, то е изградено по инициатива „София – европейска столица на спорта“ по модела и с опита на водеща австрийска фирма в тази област. Леденият парк е с Коледен базар, където каращите кънки или придружаващите ги могат да прекарат приятни минути в дните по празниците.
В Леден парк се превръща Княжеската градина през зимата в София
Церемонията по откриването утре от 17.30 ч. ще събере звездите на ледените дисциплини в България. Спортната икона Евгения Раданова, която спечели 3 олимпийски медала от игрите в Солт Лейк сити’2002 и Торино’2006 ще води демонстрациите на младите ни таланти в шорттрека. Най-добрите български състезатели във фигурното пързаляне ще презентират последните си изпълнения под ръководството на Силвия Денкова и треньорката Ина Лутяй. Точно в 18 ч. сирена ще огласи откриването и първата обиколка из алеите. Предвидено е Леденият парк да работи до 1 март следващата година, съобщиха от София-ЕВропейска столица на спорта.
Коментари
Последни
Кметът Фандъкова: 200 000 лв. ще е глобата за второто счупено жълто паве
200 000 лв. е глобата, която ще наложи кметът на София Йорданка Фандъкова на фирмата „Трейс гр... Прочети още...
Учениците от Френската в София със своя позиция за случая с газовия пистолет
Възпитаниците на Френска езикова гимназия “Алфонс дьо Ламартин” в София излязоха със сво... Прочети още...
Сноубайк дуели и телемарк ски за първи път на Витоша зимен фест (СНИМКИ)
Организираните за първи път сноубайк дуели и демонстрациите на телемарк ски бяха голямата атракция н... Прочети още...
30 млади хокеисти мерят сили на пързалка „Юнак“ в София
Министърът на младежта и спорта Весела Лечева пусна първата шайба на хокейния фестивал за деца &bdqu... Прочети още...
Виж също
closeЧестито! Баба Мария от район Надежда отпразнува 100-годишен юбиле......
Още един столетник в София отпразнува своя юбилей, съобщават от столичния район „Надежда“. Рожденичката се к...
Прочети още keyboard_arrow_right