16-годишният Александър от София със злато на Европейското за спортисти със Синдром на Даун в Падуа (СНИМКИ)

photo_library
  • 16-годишният Александър от София със злато на Европейското за спортисти със

Снимка: Столица.bg

Радена Ангелова е бронзова медалистка в спринта на 100 м гл. бягане

Шестнадесет годишният Александър Асенов успя да пребори своята конкуренция и спечели златен медал и стана европейски шампион на първенство на Стария континент за спортисти със Синдром на Даун, съобщиха щастливи от българската федерация.

Българските атлети от ФАФА България, предвождани от Слав Петков успяха да завоюват медали още в първият ден от Европейското първенство по лека атлетика за спортисти със Синдром Даун, което се провеждат в Падуа, Италия.
Александър Асенов успя да пребори своите конкуренти от Италия, Португалия, Ирландия, Австрия и Финландия и да завоюва своята Европейска титла на дисциплина 100 м гладко бягане при мъжете.

Той направи лично време и подобри досегашният рекорд на най-добрият в дисциплината Италиански шампион Андреа Пианчентини.

При жените нашата Радена Ангелова финишира трета на 100 м гладко бягане и да остави след себе си своите съпернички от Чехия, Ирландия, Финландия и Португалия. Изключително добър дебют направи новата надежда в отбора Рамонала Сикандер, който взе бронз в дисциплината 800 м спортно ходене.

За радост на своите треньори, родители и приятели дошли да ги подкрепят по време на състезанието в смесената щафета 4х100 българските атлети успяха да финишират трети.
Боян Вандов се нареди на шеста позиция в дисциплината хвърляне на диск.

Очакват се още медали и успехи на нашите шампиони, за които в следващите два дни предстоят още стартове в изключително оспорвана конкуренция.