Жените на ЦСКА начело в НВЛ след успех в столичното дерби

Волейболистките на ЦСКА записаха успех с 3:1 (25:14, 20:25, 25:18, 25:21) в столичното дерби със Славия в петия кръг на НВЛ. В зала "Васил Симов" червените се поздравиха с четвърта победа. За белите на терена излязоха бившите националки - центъра Страшимира Филипова и разпределителката Диана Ненова.

ЦСКА са начело при дамите в НВЛ с 12 точки, а отборът на Славие е на шесто място. Очаквано играта започна с доминация на домакините. Във втория гейм славистките обърнаха играта и записа успех, изравнявайки 1:1. Това обаче амбицра момичетата на Юлия Димитрова и отново поведоха в резултата. В решителният четвърти гейм славистките се бориха, но в на моменти губеха концентрация. От това се възползваха домакините и след 25:21 се поздравиха с окончателния успех в мача.

ЦСКА гостува на Берое в Стара Загора в следващия кръг, а Славия е домакин на Раковски (Димитровград) на 7 и 8 декември т. г.