Стилияна Николова със злато на обръч и топка на СК в София

Снимка: Анна Недкова-БФХГ

Стилияна Николова спечели още два златни медала от световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в "Арена София", съобщи БНР.

Възпитаничката на Валентина Иванова изигра блестящо съчетанията си с обръч и с топка и заслужено получи най-високите оценки в двата финала - 33.800 точки за изпълнението с обръч и 35.000 точки за това с топка.

На обръч среброто с 33.600 заслужи Ася Ади Катц (Израел), а бронза спечели световната шампионка Софиа Рафаели (Италия) с 32.600 точки.

Другата ни представителка Ева Брезалиева завърши на седма на обръч, след като допусна сериозна грешка - излизане на уред извън терена, заради което получи 28.750 точки.

В изпълненията с топка Рафаели стъпи на второто място с оценка от 33.150 точки, а трета е Тахмина Икромова (Узбекистан) с 31.750 точки.
При ансамблите във финала с пет обръча гимнастичките на България останаха на седмо място. Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова, които станаха първи в многобоя снощи, днес допуснаха грешки и бяха оценени с 30.600 точки. Златото взе Италия с 34.850 точки, Израел с 34.700 и Франция с 33.400 точки.