Софиянец влиза в битката за класиране на европейското по електронен футбол - EA Sports FC

Софиянец влиза в битката за класиране на европейското по електронен футбол

Снимка: a1gaming.bg

Георги „jorjewin“ Георгиев от София влиза утре, събота, 16 март, в битката за класиране на тазгодишното европейско първенство по електронен футбол на играта EA Sports FC, организирано от УЕФА.

Геймърът, който спечели правото да представлява България в квалификацията за UEFA eEURO 2024, беше поставен в група D на турнира, където ще срещне представителите на Англия, Израел, Грузия, Чехия, Босна и Херцеговина и Андора.

Двубоите стартират в 13:00 часа българско време на 16 и 17 март и ще бъдат излъчвани от Георгиев пряко в официалния канал на българския националeн отбор по електронен футбол в платформата Twitch - https://www.twitch.tv/team_bulgaria.

jorjewin ще започне участието си в квалификациите срещу представителя на Чехия.

В първия ден на надпреварата българинът ще срещне четирима съперници, а във втория – двама. Във всеки кръг геймърите ще играят по 2 мача помежду си, които ще определят крайния победител в двубоя, спечелил 3 точки.

За UEFA eEURO 2024 ще се класират само играчите, които завършат на първо място във всяка от седемте квалификационни групи. Осмият участник, който ще вземе участие в европейския шампионат през юли, ще бъде определен служебно от УЕФА.

Всеки от осемте финалисти ще получи дял от наградния фонд, както следва – 7500 долара за 5-8 място, 10 000 долара за 3-4 място, 20 000 долара за финалиста и 30 000 долара за европейския шампион. Общо 21 европейски държави определиха своя представител в квалификацията за UEFA eEURO 2024 през селекционните турнири на УЕФА, а останалите 30 участника бяха посочени от своите национални футболни асоциации.

Георги „jorjewin“ Георгиев спечели селекционния турнир на УЕФА през януари, след като в големия финал надигра Иван „TheUndertakenGod“ Мавродиев с 5:4 и 6:3.

Участието на български представител в квалификациите за UEFA eEURO 2024 е възможно благодарение на партньорството между Български футболен съюз и компаниите Sports Management Bulgaria и Key Events and Communication.