Роботизираната рехабилитация във ВМА-София помага на пациенти с тежки заболявания

Роботизираната рехабилитация във ВМА-София помага на пациенти с тежки забол

Снимка: ВМА-София

Високотехнологичната медицина е част от съвременната реалност и това предоставя множество нови методологии, предизвикателства и възможности, съобщиха от ВМА-София.

Във Втора клиника по физикална и рехабилитационна медицина на Военномедицинска академия (ВМА) вече функционира иновативен сектор за робот-асистирана рехабилитация, който извежда авангардни технологии на преден план в грижата за пациентите.

Роботизираната рехабилитация е най-съвременен подход, който в комбинация с широките възможности за приложение на конвенционални физиорехабилитационни методи в клиниката предлага високоефективна и персонализирана терапия за редица неврологични и ортопедични състояния. Това включва възстановяване след инсулт, гръбначно-мозъчни и черепно-мозъчни травми, детска церебрална парализа, множествена склероза, болест на Паркинсон, периферни нервни увреди, ортопедични операции и други, пояснява доц. д-р Христина Миланова, началник на Втора клиника по физикална и рехабилитационна медицина.

Робот-асистираният терапевтичен сектор е оборудван с модерни технологии за рехабилитация на долни и горни крайници, походка, координация, постурална стабилност и когнитивна рехабилитация. Това включва функционалности като виртуална реалност, интерактивна стимулация и персонализирани настройки за параметрите на терапевтичната процедура и проследяване на напредъка. Висококвалифицираният екип от сертифицирани медицински специалисти гарантира, че пациентите получават най-добрата възможна грижа през целия рехабилитационен процес.

Интуитивният софтуер, интегриран в роботизираните и високотехнологични апарати за рехабилитация, помага на пациентите да възвърнат локомоторната координация и движенията на горен и долен крайник чрез интензивно и високорепетитивно обучение в правилен модел движения. Чрез активното ангажиране на пациентите физически и когнитивно, се подобрява процеса на тяхното функционално възстановяване.

Обратната връзка в реално време и използването на видео игри и виртуална реалност мотивират пациентите и позволяват прецизно и възпроизводимо обучение, пояснява доц. Миланова.
Специализираният сектор предлага цялостен и персонализиран подход към рехабилитацията, като се фокусира върху мускулно-скелетните наранявания и неврорехабилитацията.

Нашата цел е безпроблемно да интегрираме иновативни технологии в рехабилитационния процес, осигурявайки по-ефективна, многокомпонентна и целевоориентирана грижа за нашите пациенти, подчертава доц. Миланова.
За повече информация или за записване на час пациентите могат да се свържат със специалистите на тел.: 02/ 92 25 794, от 8.00 до 11.00 часа.

Времето в София

Въздухът в София

Присъединете се
към нашата общност
във Вайбър

viber-button

Анкета

Ще избере ли СОС председател?
  • Да, ще избере (21%, 31 Гласове)
  • Няма да избере (26%, 39 Гласове)
  • Да, на ротационен принцип (12%, 18 Гласове)
  • Ще има нови избори (30%, 46 Гласове)
  • Ще почакаме до пролетта (11%, 17 Гласове)
Общо гласували: 151 Обратно към гласуване

Фиксинг на БНБ

  • EUR
    1.95583
  • GBP
    2,21747
  • USD
    2,00516
  • CAD
    1,48428
  • CHF
    2,04478
  • JPY
    1,40273
Реклама

Коментари

Реклама

Последни

Реклама

Виж също

close

Столичната ВМА с нов апарат за образна диагностика (СНИМКИ)...

Последно поколение апаратура в Клиника „Компютърна и магнитно-резонанска томография” на столичната Военномед...

Прочети още keyboard_arrow_right