Плувецът Калоян Левтеров от "Спринт София" подобри национален рекорд

Калоян Левтеров постави нов рекорд на 200 м гръб, като във финала той завър

Снимка: pixabay

Столичните състезатели спечелиха куп медали във втория ден на Държавното лично отборно първенство

Столичен плувец подобри националния рекорд при мъжете по време на втория състезателен ден на Държавното лично отборно първенство в 25-метров басейн, което се провежда в “Парк Арена ОЗК” Бургас, съобщават от Българската федерация по плувни спортове.

Калоян Левтеров постави нов рекорд на 200 м гръб, като във финала той завърши за 1:54.01 мин. Състезателят на “Спринт София” подобри с повече от секунда досегашното върхово постижение на Мартин Желев от 2012 г. Във финала на дисциплината втори завърши Валентин Филипов (“Черно море”), а трети се нареди Тодор Господинов (“Траяна”).

Нов национален рекорд постави и Диана Петкова (“Спринт”) в плуването на 50 м бруст при жените. Новото измерение на най-добрия резултат е 30.78 сек., като Петкова подобри само с една стотна досегашния рекорд на Тея Николова. Именно Николова от клуб “Черно море” финишира втора във финала на дисциплината, а бронзът остана за Камелия Стоименова от “Спринт София”.

Йосиф Миладинов, който се състезава за “Спринт София”, беше най-бърз във финала на 50 м свободен стил при мъжете. Националът финишира за 21.88 сек. Той остави след себе си своя съотборник Йордан Янчев и Васил Тушев от “Вихрен”.

Георги Янев (“Левски”) стана държавен шампион на 200 м съчетано плуване при мъжете като единствен слезе под границата от 2 минути. Янев финишира за 1:59.75 мин. Втори и трети останаха Виктор Христов (“Олимпия”) и Дарен Кирилов (“Доростол”).

Състезателката на “Черно море” Бояна Кирчева спечели надпреварата на 100 м свободен стил при жените. В оспорван финал Кирчева изпревари Тиана Темелкова от “Спринт” и Росина Тодорова от “Черно море”.

16-годишната Лора Великова от “Астери” победи на 200 м бътерфлай при жените с време 2:19.73 мин. Втора в дисциплината остана съотборничката ѝ Радина Радева, а трета Драгомира Драганова от клуб “Метропол”.

В интригуващ финал на 400 м свободен стил при мъжете титлата от Държавното лично отборно първенство взе Георги Добрев (“Акулите”). Неговото време беше 4:00.51 мин. След Добрев се наредиха Никола Караиванов (“Астери”) и Борис Иванов (“Олимпия”).

Петя Боянова от клуб “Левент” взе златен медал в дисциплината 200 м съчетано при жените с време 2:19.25 мин. Сребърен медал спечели Дарина Радкова (“Сейнт Джордж”), а бронз взе Маргарита Стоименова (“Спринт София”).

Максим Манолов спечели титлата в плуването на 100 м бруст. Състезателят на “Черно море” постави и нов национален рекорд за юноши старша възраст, финиширайки за 59.63 сек. След Манолов се наредиха Тонислав Събев (“Спринт София”) и Матей Резашки (“Младост ’91”).

В последния финал за деня смесената щафета на ПСК “Черно море” спечели титлата в надпреварата на 4х50 м свободен стил. Самуил Данаилов, Никола Жеков, Росина Тодорова и Бояна Кирчева завършиха за 1:38.32 сек. След тях се наредиха щафетите на “Спринт София” и “Олимпия”.