Волейболистите на "Левски" спечелиха "Звезди на бъдещето" в София

Снимка: Sport PR Events Managment

При момичетата ЦПВК спечели драматично директния шампионски мач срещу сръбския „Цървена звезда“

Младите волейболисти на "Левски София“ спечелиха международния турнир до 15 г. „Звезди на бъдещето“ в залата на "Левски" в столичния комплекс Garitage Park.

Домакините, водени от Андреа Буратини, победиха руския „Москва“. И след 5-ата победа от 5 мача безапелационно завоюваха шампионската купа от надпреварата между отбори от 4 силни волейболни нации – Италия, Русия, Сърбия и България.

На второ завърши италианският „Волей Тревизо“, а на трето - „Москва“. Волейболна академия „Стойчев-Казийски“ надви „Цървена звезда“ в последната си среща и завърши 4-и.

При момичетата до 15 г. българският ЦПВК спечели драматично директния шампионски мач срещу сръбския „Цървена звезда“ и триумфира с трофея. Силният тим от водеше в класирането преди последните мачове и спечели Белград първия гейм в срещата с момичетата от София. ЦПВК взе втория с 26:24 точки, което вдъхна увереност на българските момичета, постигнали пълен обрат в мача. И заради равни показатели с „Цървена звезда“ именно победата в директната среща донесе първото място и купата на ЦПВК.

Момичетата на „Левски София“ спечелиха срещу „Ника“ (Москва) и изпревариха силния руски тим, завършвайки на трето място в класирането.

MVP при момчетата стана Николай Николаев („Левски“). В идеалния отбор на турнира попаднаха Петьо Иванов („Левски“), Симоне Поро („Волей Тревизо“), Денис Наумов („Москва“), Славомир Христов (ВА „Стойчев-Казийски“), Иван Узунов („Виктория Волей“) и Лука Николич („Цървена звезда“).

За MVP при момичетата бе избрана Зара Любенова (ЦПВК). В идеалния отбор попаднаха Вероника Петрова (ЦПВК), Сара Обренович („Цървена звезда“), Вяра Парапунова („Левски“), Полина Мастерова („Ника“), Ема Дулева („Марица“) и Виктория Димитрова (ЦСКА).
В първото издание на "Звезди на бъдещето" участваха 12 отбора - за момчета и момичета до 15 години. Силният международен турнир се организира от ВК "Левски София" и се провежда в модерната спортна зала на "сините".

Участници при момчетата бяха "Волей Тревизо" (Италия), "Цървена звезда" (Сърбия), "Москва" (Русия), "Левски София", Волейболна академия "Стойчев - Казийски" и "Виктория Волей". Участници при момичетата са "Цървена звезда" (Сърбия), "Ника" (Русия), "Левски София", "Марица" (Пловдив), ЦПВК и ЦСКА.

Шестте отбора при момчетата и при момичетата играха всеки срещу всеки в мач до 3 гейма, като всеки спечелен гейм носи една точка за крайното класиране. Отборът, събрал най-много точки след изиграване на петте мача, става шампион на турнира. При равен брой точки и победи определящ е резултатът от директната среща.

РЕЗУЛТАТИ ОТ ФИНАЛНИЯ ДЕН - "ЗВЕЗДИ НА БЪДЕЩЕТО 2021"