Шампиони и медалисти от "Емили оупън" гостуваха в МВнР (СНИМКИ)

photo_library
  • Шампиони и медалисти  от "Емили оупън" гостуваха в МВнР

Снимка: МВнР

Скъпи и специални гости днес имаше в сградата на МВнР. Голяма, любопитна, интересна и емоционална обиколка из коридорите на Външно направиха шампионите и медалистите от Центъра за спорт на деца с ментални увреждания в Орландовци.

Същите тези момчета и момичета от  Федерация „Адаптирана физическа активност - Балкани и Черноморска област“ (ФАФА), само преди месец спечелиха шампионски титли и медали на Европейските игри за деца с увреждания - "Емили оупън" в Чехия.

От Орландовци до Бърно: 7 златни, 8 сребърни и 8 бронзови спечелиха деца с ментални увреждания на Emile open (СНИМКИ)

Възпитаниците на треньора Слав Петков са изключително любознателни и заедно с треньорите им бяха посрещнати от зам.-министъра на външните работи Зарица Динкова и началника на кабинета на министъра Яна Дочева. Тийнеджърите получиха поздравления за упоритостта в тренировките, победите и постигнатите отлични резултати.

В Бърно децата прославиха България като завоюваха 6 златни, 5 сребърни и 3 бронзови медала в конкуренцията на участници от 14 държави. Отборът участва в надпревара в дисциплините лека атлетика, плуване и спортната игра боче.

Спортният министър поздрави шампиони и медалисти от европейските Emili Open за деца с увреждания

В сградата на Вътрешното министерство те разгледаха част от богатия художествен фонд и се запознаха с любопитни детайли за дипломатическия протокол. Кабинетът на министъра и конферентните и преговорни зали на МВнР също бяха отворени за тях. Децата се почувстваха като истински дипломати когато се настаниха край масата за преговори и любопитно натискаха микрофоните пред тях.

Следващата голяма цел на спортистите от ФАФА е участие в Световно първенство за деца и младежи със Синдром на Даун в Италия, 4-11 октомври 2021 г. От МВнР пожелаха успех на шампионите от "Орландовци".