Учениците от "Възраждане" мериха сили в шахматен турнир (СНИМКИ)

• турнир

Снимка: Район "Възраждане"

• турнир

• турнир

Учениците от "Възраждане" премериха сили в шахматния турнир „Възраждане“ 2020, който се проведе в библиотека „Конфуций“ на 18 СУ „Уилям Гладстон“. Проявата бе открита от кмета на района. Турнирът е част от програмата на района срещу агресията в училище.

Майсторството пред шахматната дъска показаха осем отбора момчета и момичета, разделени в две възрастови групи: 5-7 клас и 8-10 клас.

Отборните победители в първата възрастова група 5-7 клас са: 1-во място 134 СУ „Димчо Дебелянов“,  2-ро място – 30 СУ „Братя Миладинови“, 3-то място –18 СУ „Уилям Гладстон“. Във възрастовата група 8-10 клас на 1-во място се класираха учениците от 30 СУ „Братя Миладинови“, а на 2-ро място – 18 СУ „Уилям Гладстон“.

Медали и грамоти в индивидуалната надпревара получиха: в първа възрастова група 5-7 клас: 1-во място Елена Павлова,  2-ро място Ясен Симеонов, 3-то място Ангел Николов. Във втора възрастова група 8-10 клас се класираха: на 1-во място европейската шампионка Петя Караиванова, 2-ро място Мартин Алашки, 3-то място Лора Ангелова.

Гости на турнира бяха Цветанка Петкова-секретар на Комисията за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни в района, Спас Узунов-старши експерт от район „Възраждане“, заместник-директорът на 18 СУ. Главен съдия на шахматния турнир беше Боряна Строкова.