Световно признание за неврохирург от "Пирогов"

световно признание

Снимка: Институт "Пирогов"

Пироговският неврохирург проф. Венелин Герганов получи най-високата оценка за свой научен труд. Съвсем скоро водещото неврохирургично списание в света- "Neurosurgery", което е официален орган на американския Congress of Neurological Surgeons, определи “Surgery of cerebellopontine lesions“ от проф. М. Самии и проф. В. Герганов като една от основните книги в областта на неврохирургията.  
 
Всяка една област в науката и медицината има своите основни или “класически” ръководства, т.нар. “Библии”. В неврохирургията това са няколко, като “Youmans Neurological Surgery“, „Microneurosurgery“ на Yasargil, „Handbook of Neurosurgery“ на Greenberg и „Microanatomy“ на Rhoton. Книги, които са препоръчителни или дори задължителни за всеки неврохирург.  Сред тези заглавия вече се нарежда и трудът на неврохирурга проф. Герганов “Surgery of cerebellopontine lesions“. 
 
Книгата “Хирургия на лезиите на понтоцеребеларния ъгъл” разглежда оперативното лечение на заболяванията в една от най-комплексните зони на мозъка - понтоцеребеларния ъгъл. Тя обобщава и анализира уникалния опит на легендарния неврохирург и един от създателите на модерната мозъчна хирургия проф. Маджид Самии, който е учител на проф. Герганов. В нея са представени детайлно водещите съвременни принципи на лечение, както и последните новости в областта.
 
Според данни на издателя Springer Verlag - ръководството е една от най-продаваните книги в областта с над 27 000 продажби. За справка: В света към момента практикуват около 45 000 неврохирурзи. 
 
 
 

Времето в София

Въздухът в София

Присъединете се
към нашата общност
във Вайбър

viber-button

Фиксинг на БНБ

  • EUR
    1.95583
  • GBP
    2,21747
  • USD
    2,00516
  • CAD
    1,48428
  • CHF
    2,04478
  • JPY
    1,40273
Реклама

Коментари

Реклама

Последни

Реклама

Виж също

close

Доц. Кунчев: Няма да се въвежда епидемична обстановка заради кокл......

Няма да се въвежда извънредна епидемична обстановка в страната заради разпространението на коклюш, защото не е необходим...

Прочети още keyboard_arrow_right